KLIMATYZACJA

Rozważasz instalację klimatyzacji w swoim domu, biurze, firmie?
Skontaktuj się z nami!

MONTAŻ KLIMATYZACJI

Czerpiąc z naszego bogatego doświadczenia w projektowaniu instalacji zapewniamy:

W projektowanych przez nas instalacji wykorzystujemy klimatyzatory między innymi takich marek jak: LG, VIVAX, MITSUBISHI, FUJITSU, ROTENSO, INVENTOR, SAMSUNG, PANASONIC, GREE. W zależności od potrzeb inwestora i rodzaju pomieszczeń, które mają być klimatyzowane inwestycje realizujemy w oparciu o system split, multisplit lub VRV/VRF

PROFESJONALNY AUDYT

Jeśli nie jesteś pewny jaki klimatyzator najlepiej sprawdzi się u Ciebie, zapytaj o profesjonalny audyt. Dobierzemy system oraz urządzenia, które najlepiej wpiszą się w Twoje oczekiwania.

Audyt przed montażem klimatyzacji pozwala ocenić możliwości montażowe, wybrać najbardziej optymalne trasy poprowadzenia rurociągów chłodniczych, miejsca odprowadzenia skroplin z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Pozwala wybrać najbardziej optymalną trasę doprowadzenia zasilania. Na etapie budowy nieruchomości pozwala zaplanować pracę tak, aby uniknąć kolizji z innymi instalacjami (kanalizacja, elektryka, rekuperacja, ogrzewanie) oraz podzielić pracę na etapy powiązane z tempem wykonywania prac budowlanych.

WSPÓŁPRACA

01

Doradztwo

Zamów usługę audytu lub skontaktuj się z nami.

02

Wycena

Na podstawie audytu lub przesłanych rzutów przesyłamy wycenę omawianego rozwiązania do akceptacji.

03

Montaż

Po akceptacji wyceny, ustalamy termin montażu instalacji i urządzeń.

04

Okresowe przeglądy

Podczas przeglądów  sprawdzamy stan techniczny urządzeń i przygotowujemy je do kolejnych sezonów.

Usługę montażu klimatyzacji wykonujemy na terenie Ostrowi Mazowieckiej, Warszawy, Ostrołęki, Łomży, Zambrowa, Różana, Wyszkowa, Białegostoku oraz innych miejscowościach na terenie województwa mazowieckiego i podlaskiego.

ZALETY KLIMATYZACJI

Osusza powietrze, w lecie przyjemnie chłodzi, a jesienią grzeje - doceniane są już nie tylko w obiektach przemysłowych lub biurach, dlatego coraz częściej przeprowadzamy montaż instalacji w mieszkaniach lub domach prywatnych. Żeby sprostać wymaganiom Klientów, producenci systematycznie wprowadzają na rynek nowe modele, które nie tylko wyróżniają się nowoczesnym designem, a także np. wbudowanym modułem Wi-Fi pozwalającym zarządzać urządzeniem przez internet.

Zastanawiasz się jaki klimatyzator wybrać? Czym się kierować przy wyborze klimatyzatora do mieszkania, domu lub biura? Zanim znajdziesz odpowiedź na te pytania musisz określić czego oczekujesz? Jakie funkcje urządzenie ma spełniać, oraz jaki budżet możesz przeznaczyć na taką inwestycję? ​

WYBÓR KLIMATYZACJI

Żeby ułatwić wybór poniżej wymieniliśmy parametry, na które warto zwrócić uwagę:

MOC URZĄDZENIA

Czyli inaczej mówiąc jego wydajność. Do precyzyjnego obliczeniu mocy klimatyzatora stosuje się skomplikowane obliczenia uwzględniające wielkość pomieszczenia, zyski ciepła pochodzące od urządzeń, od oświetlenia, od osób przebywających w pomieszczeniu, jak również stopień nasłonecznienia. W dużym uproszczeniu przyjmuje się jednak, że moc chłodnicza klimatyzatora powinna wynosić 0,1kW na metr kwadratowy powierzchni chłodzonej. A zatem dla pomieszczenie o powierzchni 40m2 odpowiedni będzie klimatyzator o mocy 4kW.

POZIOM HAŁASU

Jeden z podstawowych parametrów, na który trzeba zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzatora do mieszkania, domu lub biura. Poziom hałasu o wartości 35 dB(A) jest porównywalny z cichą rozmową, a zatem warto skupić się na klimatyzatorach emitujących podczas pracy hałas, który zmierzony w odległości 1 m od nich nie przekracza 30 dB(A).Osoby wrażliwe na jednostajny szum na pewno to docenią. Upewnijmy się też czy podany poziom hałasu dotyczy pracy urządzenia na najwyższych ewentualnie średnim biegu. Właściwy dobór tych parametrów sprawi, że będziemy się cieszy praktycznie niezauważalną pracą klimatyzatora.

REGULACJA PRĘDKOŚCI NAWIEWU

Regulacja mocy pracy klimatyzatora jest łatwa i przyjemna. Można ją regulować praktycznie z każdego miejsca w pokoju za pomocą pilota. Najczęściej spotykane urządzenia dają nam możliwość skokowej dwu, trzy stopniowej regulacji. Oprócz ręcznej regulacji prędkości obrotów urządzenia, coraz częściej możemy skorzystać z trybu pracy auto, w którym klimatyzator sam dopiera odpowiedni bieg pracy wentylatora do utrzymania wskazanej przez nas temperatury. Obecnie najnowsze modele produkowane są z inwerterem, który ochładza tylko taką ilość powietrza, jaka jest w danej chwili potrzebna. Decyzja o zakupie tego typu urządzenia pozwala nam oszczędzić ok 30% energii, skraca czas chłodzenia pomieszczenia oraz wydłuża żywotność podzespołów.

FUNKCJA GRZANIA

Wszystkie klimatyzatory obecnie dostępne na rynku są wyposażone w funkcję grzanie. Należy jednak zwrócić uwagę w jakim zakresie. Większość dostępnych urządzeń jest przystosowana do pracy w okresie przejściowym, wiosną lub wczesną jesienią. Jeśli chcemy korzystać z funkcji grzania przy minusowych temperaturach powinniśmy wybrać urządzenie wyposażone w grzałkę tacy ociekowej i karteru sprężarki.

RODZAJE SYSTEMÓW KLIMATYZACJI

KLIMATYZATORY PRZENOŚNE

Takie rozwiązanie pozwala ustawić urządzenie w pomieszczeniu, w którym aktualnie przebywamy, nie wymaga prowadzenia instalacji chłodniczej, co zmniejsza koszty inwestycji. Musimy jednak pamiętać o systematycznym usuwaniu skroplin gromadzących się w tacy ociekowej oraz stworzyć możliwość wyrzucenie ciepłego powietrza na zewnątrz pomieszczenia. Rozwiązanie najczęściej stosowane doraźnie.

KLIMATYZATORY TYPU SPLIT

Najczęściej spotykane rozwiązanie w pomieszczeniach, gdzie istnieje potrzeba chłodzenia w okresie letnim lub dogrzewania w okresie wiosennym i jesiennym. Klimatyzatory tego typu występują w formie jednostek naściennych, kasetonowych montowanych w sufitach podwieszanych, konsol montowanych na ścianach podobnie jak ma to miejsce w przypadku grzejników, jednostek podsufitowych oraz kanałowych. Charakteryzują się cichą pracą i wydajnością działania. Obecne jednostki potrafią ograniczyć hałas do 16 dB oraz osiągnąć współczynnik COP w granicach 5,2. Występują w zestawie: jedna jednostka zewnętrzna i jedna wewnętrzna, połączone instalacją chłodniczą i skomunikowane ze sobą instalacją elektryczną. Kondensat powstały w trakcie pracy należy usuwać z urządzenia. Najczęściej odprowadzany jest do systemu kanalizacji, na zewnątrz budynku do instalacji zbierającej deszczówkę, lub jeśli jest taka możliwość, grawitacyjnie ze swobodnym spadkiem pod jednostkę zewnętrzną np. na trawnik lub wcześniej wykonaną studnie chłonną.

KLIMATYZATORY TYPU MULIT SPLIT

To kolejny rodzaj klimatyzacji zdecentralizowanej i jedno z najpopularniejszych rozwiązań w pomieszczeniach, gdzie istnieje potrzeba chłodzenia w okresie letnim lub dogrzewania w okresie wiosennym i jesiennym. Podobnie jak w przypadku urządzeń typu split mamy do wyboru pełną paletą jednostek wewnętrznych, zaczynając od najbardziej popularnych naściennych przez kasetonowe, kanałowe na podsufitowych kończąc. Jednostki wewnętrzne w konfiguracji mulitsplit nie różnią się zbytnio od tych stosowanych w zestawach split, a bardzo często są to te same urządzenia. Różnice znajdujemy w budowie jednostki zewnętrznej. W odróżnieniu od zestawów split, te jednostki są przystosowane do podłączenia kilku jednostek wewnętrznych. Budując taki układ mamy możliwość podłączenia maksymalnie 5 jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej o maksymalnej łącznej mocy chłodniczej dochodzącej do około 11-13 kW (w zależności od producenta). System najczęściej jest wykorzystywany przy instalacjach w dużych mieszkaniach, domach i niewielkich biurach

SYSTEMY VRF/VRF

Ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego - pozwalają na budowę rozległych instalacji (od kilku do kilkudziesięciu jednostek wewnętrznych) o łącznej długości rurociągu do ok. 1000 m. Różnica wysokości między jednostką zewnętrzną (najczęściej montowaną na dachu), a wewnętrznymi może sięgać rzędu 110 metrów. Łączna moc zamontowanych urządzeń to w zależności od producenta ok. 270 – 300 kW. W jednej instalacji możemy łączyć ze sobą różne rodzaje jednostek wewnętrznych (ścienne, kasetonowe, konsole, kanałowe, podsufitowe) ze sterowaniem indywidualnym lub centralnym. Systemy VRF można spotkać w wykonaniu 2-rurowym i 3-rurowym. System 2-rurowy pozwala na chłodzenie i grzanie nawet przy temperaturze zewnętrznej dochodzącej do -30 ℃. Natomiast systemy 3-rurowe są to rozwiązania, które umożliwiają odzysk ciepła, co obecnie jest często podnoszonym zagadnieniem. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom technologicznym wspomniany system realizuję funkcję dystrybucji powietrza w takim sposób by umożliwić odzysk energii oraz niezależne grzanie i chłodzenie w oparciu o jeden system